Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

jaroslavm

Když tančila - Divadlo Bez zábradlí /Foto: Divadlo Bez zábradlí/

8 fotek 13.9.2014 194 zobrazení
Biografická hra Když tančila zobrazuje s humorem, nostalgií i jemným patosem epizodu z konce života slavné tanečnice Isadory Duncanové. Zastihuje ji v jejích čtyřiceti šesti letech v Paříži, v domě na Rue de la Pompe, který sdílí se svým osmadvacetiletým milencem, ruským básníkem Sergejem Jeseninem. Duncanová čeká na inspiraci i na peníze, které by měly zajistit další existenci nejen jí a jejímu bouřliváckému milenci, ale také jejím žačkám v otevřené moskevské a v zamýšlené neapolské škole. Pomůže jí Ital Luciano Zavani, kvůli jehož návštěvě je ochotna prodat i stůl, aby měla na ucházející večeři?

V podmanivé hře současného amerického dramatika ze života legendární tanečnice Isadory Duncanové a básníka Sergeje Jesenina uslyšíte v novém překladu Alice Nellis kromě češtiny také francouzštinu, ruštinu, řečtinu, italštinu a švédštinu.

Martin Sherman se narodil ve Filadelfii, absolvoval Bostonskou univerzitu. V letech 1976 - 77 působil jako kmenový dramatik v divadle Playwrights Horizont v New Yorku. Jeho divadelní hry se hrály ve více než 35 zemích. Od roku 1980 žije a tvoří v Londýně. K jeho nejznámějším hrám patří např. Bent - hru uvedli na Broadway s Richardem Gerem v hlavní roli a v zápětí po celém světě - Mesiáš, Blázinec v Goa a v neposlední řadě Když tančila - měla premiéru v divadle Yvonne Arnaud v Guilfordu v roce 1985. Kromě divadelních her se Martin Sherman věnuje i psaní televizních scénářů.

Režie a překlad: Alice Nellis

Hrají: Zuzana Bydžovská, Bohumil Klepl, Filip Čapka, Adrian Jastraban, Lenka Termerová,Lenka Vlasáková/Martha Issová, Adéla Kačerová/Jana Tabrea, Klára Lidová

Inscenace Když tančila již není na repertoáru Divadla Bez zábradlí.
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron